Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych - Olszyna 2019

   Tegoroczne 91 Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych rozegrane zostały w Olszynie woj. dolnośląskie. Na trudnych technicznie trasach rywalizowało ponad 500 biegaczek i biegaczy z całej Polski w kategorii: seniorów, juniorów i juniorów młodszych. Seniorzy rywalizowali na dystansach 4 i 10 km. Nasi biegacze w klasyfikacji zespołowej wywalczyli brązowy medal. Poszczególne miejsca zawodników CKS na dystansie 10 km to: 9. miejsce – Rafał Formicki, 11. – Piotr Pałka, 12. Łukasz Grajcar. Na dystansie 4 km: 13. – Oliwier Mutwil, 25. – Karol Grabowski. W rywalizacji juniorów młodszych doskonale zaprezentował się Michał Piątek, który w biegu na dystansie 5 km zajął 6 miejsce. Michał pomimo iż ma dopiero 16 lat to przez większą część dystansu narzucał tempo, którego większość stawki rywali nie była w stanie wytrzymać. Zabrakło u niego doświadczenia na ostatnich metrach rywalizacji, co pozbawiło go medalu. W przyszłym roku Michał jako jeden z faworytów, będzie rywalizować w tej samej grupie wiekowej. W tym samym biegu na 33. pozycji uplasował się Dawid Kiszka, 36. był Konrad Simiński, a Jakub Szymczak zajął 46. miejsce. W tej samej kategorii w śród dziewcząt Natalia Kowalska na dystansie 3 km zajęła 34. pozycję. W kategorii juniorów w bardzo mocnej obsadzie na dystansie 6 km Jakub Mrożek wywalczył 10. pozycję, natomiast na dystansie 3 km Janek Sitkowski był 29.