Mistrzostwa Polski Młodzików - Bełchatów 2018

 22-23 września Bełchatów gościł najlepszych młodych lekkoatletów w kategorii młodzików (14-15 lat). Rozegrane zostały tam Mistrzostwa Polski właśnie w tej kategorii wiekowej. Wśród 700 młodych lekkoatletów z całej Polski wystartowało 8 zawodników CKS Budowlani Częstochowa, którzy wcześniej uzyskali na tę imprezę kwalifikację. Najlepiej zaprezentowała się Nina Muszyńska, która w biegu na dystansie 200 m przez płotki zajęła 6. miejsce uzyskując 30,29 sek. Na 8. pozycji w biegu na dystansie 2000 m finiszował Michał Piątek. Jego czas to 6:09,60 min. W ścisłym finale uplasował się również Radosław Bartłomiejczyk, który również zajął 8. miejsce w konkurencji 110 m przez płotki z wynikiem 15,73 sek. Pozostałe osiągnięcia zawodników CKS Budowlani: 15. pozycję na 600 m zajął Konrad Simiński – 1:28,83 min, 16. miejsce Jakub Szymczak 1000 m – 2:49,57 min, 25. miejsce Anastazja Cichocka 200 m przez płotki – 32,60 sek, 32. miejsce Marek Chruściel 600 m – 1:35,58 min. W zawodach wystartowała również Natalia Kowalska, która biegała na dystansie 2000 m. Niestety, dolegliwości zdrowotne okazały się poważniejsze i zawodniczka CKS biegnąc w czołówce, musiała skończyć rywalizację 400 m przed metą.  Za tydzień 29.09 w Rudzie Śląskiej dla tej grupy wiekowej rozegrana zostanie ostatnia już runda Śląskiej Ligi Młodzików, w której zawodnicy CKS zajmują po III rundach 2. pozycję zachowując szansę na złote medale.